" /> Beden Eğitimi ve Spor | Zehra Okulları
beden eğitimi ve spor-2019

Beden Eğitimi ve Spor

Beden Eğitimi Nedir ? Beden Eğitimi, bireyin fiziksel aktiviteler aracılığıyla, psikomotor, bilişsel ve toplumsal alanda gelişimine katkıda bulunan bir süreçtir.
İnsanın, toplum kurallarına uygun olarak yaşaması, birbiriyle olan ilişkilerinin iyi örneğini verebilmesi, yardımsever, insan haklarına saygılı, dürüst davranması, zeki, ruhsal ve fiziksel yapı itibariyle sağlıklı olmasıyla bağlantılıdır.
Beden Eğitimi, insanın sosyalleşebilmesi ve kişiliğini bulup doğru bir çizgi üzerinde yol almasında büyük bir rol oynar. Kısaca beden eğitimi, bireyin beden sağlığını, ruh sağlığını, beden becerilerini geliştirmeye yönelik, gerektiğinde çevresel koşullara ve katılımcıların özelliklerine göre değiştirilebilen esnek kurallı oyuna, jimnastiğe, spora dönül alıştırma ve çalışmaların tümünü kapsayan geniş tabanlı bir etkinliktir.
Beden eğitimi, bireyin, büyüme gelişme davranışlarını sağlayan güçlü bir eğitim alanıdır.
Beden eğitimi, bireyin beden ve ruh sağlığının gelişmesi için yapılan hareketlerin bütünüdür.

 

Spor Nedir? Spor, resmi kurallara bağlı ve birbirleriyle rekabet halinde olan bireyler tarafından yapılan(oynanan) fiziksel aktiviteler bütünüdür.
Spor, beden eğitimi faaliyetlerini özelleştirerek çeşitli branşlarda somutlaşmış, üst düzeyde yapıldığında fizyolojik, psikolojik, estetik, teknik özellikleri gerekli kılan yarışmaya dayalı ve katı kurallarla çevrili bir etkinliktir.
Görünürdeki en çarpıcı amacı (beden eğitimi ile taşıdığı eş amaçlar dışında) yarışmak ve kazanmaktır.

BAŞARILARIMIZ

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR TESİSLERİMİZ

KAPALI-ALAN-SPOR-TESİSLERİ-WEB
AÇIK-ALAN-SPOR-TESİSLERİ-WEB

TAKIMLARIMIZ

ilkokul-takımlarımız-web
ortaokul-takımlarımız-web
lise-takımlarımız-web

KULÜPLERİMİZ

ilkokul-kulüplerimiz-web
ortaokul-kulüplerimiz-web
lise-kulüplerimiz-web

LİFE KİNETİK

life kinetik

YÜZME / HAVUZ

yuzme

DUYURULAR

HABERLER

BİLGİ HAZİNESİ